THE ARK  هتل و ترمینال لوکس حیوانات در فرودگاه نیویورک

THE ARK هتل و ترمینال لوکس حیوانات در فرودگاه نیویورک

شاید تاکنون فکر می‌کردید فرودگاه بین‌المللی جان‌اف کندی، تنها یکی از پررفت‌و‌آمدترین فرودگاه‌های دنیا برای آدم‌ها است؛ اما بد نیست بدانید…حیوانات هم در این فرودگاه بسیار رفت‌وآمد می‌کنند. سالانه گذر بیش از ۷۰ هزار حیوان به این فرودگاه معروف نیویورک می‌افتد. اما این همه‌ی ماجرا نیست. فرودگاه جان‌اف کندی به‌زودی دارای یک هتل لوکس ویژه خواهد شد. تاکنون حیواناتی که از فرودگاه جان‌اف کندی سفر می‌کردند، در محوطه‌‌ای مخصوص مراقبت و نگهداری می‌شدند. اما این محوطه قرار است به‌ زودی متحول شده و حسابی به‌روز شود.

The-ARK-animal-terminal-at-JFK-2-537x322

تا سال ۲۰۱۶ یک ترمینال حدود ۱۷ هزار مترمربعی جدید به‌نام «آرک» (the ARK) افتتاح می‌شود که نخستین ترمینال ویژه‌ی حیوانات در امریکا خواهد بود. هزینه‌‌ی این ترمنیال به ۴۸ میلیون دلار می‌رسد.

JFK-airport3

ترمینال قرار است هم قرنطینه باشد و هم امکاناتی به حیوانات در حال سفر ارائه کند. درواقع «آرک» نوعی هتل لوکس ویژه‌ی حیوانات خواهد بود. هتلی که خدمات کامل ارائه می‌کند، ۲۴ ساعته است، تایید وزارت کشاورزی ایالات متحده امریکا را دارد و امکانات قرنطینه‌ی فرودگاهی برای واردات و صادرات اسب‌، حیوانات خانگی، پرنده و دام عرضه می‌کند.

gralla1_1437377251

در این هتل لوکس اقامتگاهی ۱۹ هزار مترمربعی برای سگ‌ها در نظر گرفته شده که مجهز به تلویزیون فلت است. استخر شنای این اقامتگاه به‌ شکل استخوان طراحی شده و امکانات ماساژ درمانی و خدمات ناخن ویژه‌ی سگ‌ها‌ فراهم خواهد شد. گربه‌ها هم بی‌بهره نمی‌مانند. آنها می‌توانند از درخت بالا بروند و تفریح کنند. در این سوئیت‌ها دوربین کار گذاشته می‌شود تا صاحبان حیوانات خانگی بتوانند با آنها تماس برقرار کنند.

JFK-airport-759x500

images

اسب‌، گاو و حیوانات دیگر هم محوطه‌ی اختصاصی دارند که مجهز به دوش و اصطبل است. برای بز، خوک و گوسفند محوطه‌ی ویژه‌ای درنظر گرفته شده است. پنگوئن‌ها هم از قلم نیفتاده‌اند و محدوده‌ی اختصاصی جفت‌گیری دارند.

 JFK-airport1

این هتل دارای کلینیک دامپزشکی می باشد. ترمینال حیوانات، استاندارد بین‌المللی تازه‌‌ای برای خدمات دامپزشکی و قرنطینه ارائه می‌کند. ترمینال «آرک» کسب درآمد خواهد داشت و همانطور که برای استفاده از خدمات هتل وجه دریافت می‌شود، صاحبان حیوانات هم برای بهره بردن از این هتل لوکس حیوانات وجه پرداخت می‌کنند. صاحب سگ برای هر شب اقامت سگش در اقامتگاه ۱۰۰ دلار (۳۹۱,۶۲۰ تومان) پرداخت می‌کند. هزینه‌ی اقامت حیوانات دیگر هنوز مشخص نشده است.

منبع:

کجارو

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بنویسید