کتاب تشریفات هتل به بازار آمد

کتاب فوق بعنوان یک منبع اصلی و عملی جهت فعالان و مدیران عرصه تشریفات در هتل ها ، و اماکن گردشگری است  و…

راز کت و شلوارهای سورمه ای در مذاکرات

به نحوه دست دادن و حرکات و پشت میز نشستن اغلب کسانی که کت و شلوار سورمه ای به تن دارند  دقت کنید، همه از …

نیاز امروز مدیران موفق “رعایت تشریفات”

از رنگ لباس تا نحوه گرفتن لیوان در دست…

آداب لباس پوشیدن

لباس و پوشش ظاهري نقش بسيار مؤثري در برقراري روابط دارد انسانها معمولا در اولين برخورد با طرف مقابل خود به اولين چيزي كه توجه جدي دارند پوشش ظاهري و سرو وضع افراد است

ده چیزیکه هیچ وقت نباید در یک سفر خارجی بپوشید

استفاده از تجربیات و نظرات دیگر مسافران یکی از راهکار هاییست که میتواند باعث بهبود کیفیت سفر و پایین آورد ریسک خطرهای احتمالی شود.

رنگ ها در فرهنگ های مختلف مفاهیم متفاوتی دارند

در این میان رنگ ها در فرهنگ های مختلف مفاهیم سمبولیک متفاوتی را انتقال می دهند. در هر فرهنگی، تلقی مردم از هر رنگ، مبتنی بر روابطی است که آنها بین رنگ ها و معنایشان پدید می آورند. به عنوان مثال در غرب، سبز به معنای امیدواری، سفید به خلوص،

پوشش رسمی

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیرید و لباس تنگ و جلب توجه‌کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراری رابطه دچار مشکل می‌کنید .

کیمونو در ژاپن

کیمونو در اصل به همه پوشیدنی‌ها  اطلاق می‌شد، اما معنای ویژه آن جامه‌ای سرتاسری است که زنان، مردان و کودکان بر تن می‌کنند.  کیمونو، جامه‌ای است آستین‌دار، بلند  و صاف که تا ساق پا را می‌پوشاند. سرآستین‌ها معمولا بسیار گشاد است، چنان‌که گاه به نیم‌ متر می‌رسد.

آداب لباس پوشیدن

لباسي که مي‌پوشيد نشانه شخصيت شماست. اين جمله به معني اين نيست که لباس هر چه گرانتر شخصيت شما بالاتر! بلکه منظورمان اين است که هر لباس يا هر رنگي به هر آدمي نمي‌آيد.